Haberler

MARKA YATIRIMI BÜYÜMEYİ GETİRİR.

MARKA YATIRIMI BÜYÜMEYİ GETİRİR.


ERAYSAN GROUP YÖNETİM KURULU BAŞKANI EROL AYKUT, FREKANS DERGİSİNE VERDİĞİ RÖPORTAJDA MARKA YATIRIMI, DEĞİŞEN MÜŞTERİ ALIŞKANLIKLARI VE OFİS ÜRÜNLERİ İLE İLGİLİ YENİLİKLER HAKKINDA ÖNEMLİ BİLGİLER VERDİ.

Sizi ve firmanızı tanıyabilir miyiz?

1965 Rize Fındıklı doğumluyum. Evliyim, bir kız, bir erkek iki evlat sahibiyim. Eğitimimin; ilk, orta ve lise dönemlerini yine Rize’nin Fındıklı ilçesinde tamamladım. Kendi işim ile ilgili tüm eğitimleri İstanbul’da aldım. Lise yıllarından sonra ticarete atıldım. ‘Marka olmak söz vermektir’ ilkesiyle 1986 yılında kurulan Eraysan Group, bünyesinde Eraysan, Mapikart ve Emedya şirketlerini barındırmaktadır. Bir Eraysan Group kuruluşu olan Eraysan A.Ş. ofis ve kırtasiye sektöründe faaliyet gösteren, dünyadaki teknolojik gelişmeleri yakından takip eden, düşük maliyetle en fazla satılabilir ürünü yaratan, ülke ekonomisine katkıda bulunan, ofis malzemeleri ve sarf malzemeleri konusunda gruba liderlik yapan, TSE, CE, İSO kalite belgeli dünya standartlarında üretim yapan ve sektöründe lideri konumunda olan bir firmayız. Ofis ve kırtasiye sektöründe yenilikçi, uzman, dinamizm sahibi, kalite felsefesi ile en iyisi olmak adına ve ihtiyaçları karşılamak amacıyla kapasitesini artırmayı da başarmıştır. Beklentileri en üst düzeyde karşılayıp, sektörünün vazgeçilmezi olmayı başaran ERAYSAN, ofis sistemleri ve kırtasiye konusunda deneyimli ve uzman kadrosu ile kaynaklarını etkin bir biçimde kullanmaktadır.

Sadece kendi üretimi olan ürünlerle değil Gelişmiş Ofis Sistemleri alanında dünya devi markalarının da Türkiye genel distribütörlüğünü yapmaktadır. İş ortaklarımız dan bazıları ‘ACCO, GBC, REXEL, KENSINGTON, IDEAL,EVOLIS,OPUS ve FASTBIND’ tır.

İhracat politikamıza bağlı olarak marka olmak adına yapılan yatırımlar gerek yurtiçinde  gerek yurtdışında her geçen yıl etkisini gösteriyor. MAPİ markamıza yapmış olduğumuz tüm yatırımlar Eraysan firmamızı daha güçlü kılmaktadır. Bu markayı 40’a yakın ülkede satıyoruz. Mapi’nin alt markalarını da oluşturduk. Mapiwire, Mapibind, Mapicover, Mapilam, Mapishredder, Mapicut adında birçok marka yaptık. Bu markalarda dünyada yayıldı ve yoluna devam ediyor. Bizim yaptığımız en doğru şeylerden biri markalaşma ve bu markalaşmaya yaptığımız yatırımlardır.

 

 

Ofis ürünleri grubunda yenilikleriniz var mı? Yeni ürünlerinizden bahseder misiniz?

Gelişmiş ofis sistemleri olarak yola çıkan markamız, bu tanıma farkındalık katmak adına nitelikli AR-GE çalışmaları ile fayda odaklı projelerini günden güne arttırıyor. Bu zamana dek kazandığımız başarılarımızın katlanarak devam etmesi için sektöre yön veren, yeni bir soluk getiren, farkındalık yaratmak temel amacımızdır. Bu noktada proje çalışmalarımızı destekleyen, tecrübe ve dinamizmi harmanlayan güçlü bir ekibe sahibiz.

Gelişmiş ofis sistemlerinde 37 ülkeye ihracat yapan ve ürün çeşitliliği 4500 e varan Eraysan Group üretkenlik adına, çeşitlerini arttırmaya devam ediyor. Son olarak insanın olduğu her ortamda, özellikle hava kirliliğinin sağlığı tehdit ettiği günümüzde yalnızca kendi sektörümüze değil aslında tüm sektörlere hizmet adına yeni ürünümüz hava temizleme cihazlarımızı satışa sunduk. Alman menşei Ideal markasının teknolojisini, Eraysan’ ın verdiği güven ile birleşerek bu ürünü Türkiye ile buluşturduk.  Mevcut ortamdaki havayı doğal olarak filtre ederek zararlı maddelerden arındıran ve temiz havayı tekrar ortama salan cihaz hastanelerde, okullarda, otellerde, ofisler ve evlerde kısacası insanın olduğu her yerde sağlıklı solunumu sağladığından solunum yoluyla yaşanan sağlık sıkıntılarının da önüne geçiyor. Kırtasiye ürünlerinde kanserojen içerikli ürünlerin önüne geçtiğimiz gibi yine insan ve sağlık odaklı bir başka projemizi halkımıza hizmet adına hayata geçirmekten mutluluk duyuyoruz.

 

Ticari hayatta ilkeleriniz nelerdir?

30 yıllık ticari hayatımızda her zaman etik ve ahlaki değerlere uyarak iş yaptık. Sektörde her zaman belli bir duruşumuz olmuştur. Bu duruşta önem verdiğimiz şeylerin başında dürüstlük ve güven gelir. Bunlar ticari hayatta en önem verdiğim ilkelerdir. Yalnızca sektör değil, Eraysan’ın iç yapısında da tüm çalışma arkadaşlarımız bu disiplinle çalışır. Ayrıca aile kültürü de çok önemlidir. Burada çalışan hiç kimsenin önceliği para değildir, öncelik markamıza sadakat ve adanmışlıktır. Sektördeki başarılı konumumuzu da bu etik değerlerimize bağlıyorum.

 

 

Ofis ürünleri son yıllarda okul ürünleri kadar önemli oldu. Müşteri alışkanlıklarını takip ediyor musunuz? Neler değişti?

Trendleri takip eden bir firma olarak her daim müşterilerimizin nabzını tutuyoruz. Günümüzde insanların yaşam alanı artık evlerinden çok, ofisleri haline geldi. Ofiste çok fazla zaman geçiren insanların, hayatlarını kolaylaştıracak çözümlere ihtiyaçları var. Eraysan bu noktada pratik çözümler ile hem zamandan hem maddiyattan tasarruf sağlıyor. Laminasyon, ciltleme, evrak imha, para sayma makineleri herkes için kullanımı kolay ve güvenli. Bu durum ofis ürünlerine olan ilgiyi her geçen gün arttırmaya devam ediyor.

Ayrıca müşteri alışkanlıklarında oluşan en büyük yeniliklerden biri artık insanların ofis rahatlığını eve de taşımak istemesi. Bu noktada da Eraysan’ın ev tipi ürünleri dikkat çekiyor. Düşünün ki ev rahatlığında işinizi takip edebilmek ve tüm çözümlerin elinizin altında olması hayatınızı nasıl da kolaylaştırırdı. Evlerimizde bilgisayar, yazıcı gibi iş ekipmanlarımız varken neden evrak imha makinemiz de olmasın?

Günümüzde insanlar artık ofis gibi kapalı ortamlarda gün boyu çalışmanın dezavantajlarını yok etmek için türlü yollara başvururken. Eraysan hava temizleme cihazlarını ofis ürünlerine eklemiş durumda. Tanıtımını yaptığımız günden beri özellikle sağlığının değerini bilen müşterilerimizden bu ürüne talep çok fazla. Bu da gösteriyor ki müşteri alışkanlıklarındaki değişiklikleri sıkı takip etmek her zaman bir adım önde olmak demektir.

2017 yılında da Eraysan Group olarak yenilikler yaratmaya ve iş ortağımız olan müşterilere kazandırmaya devam edeceğiz.